GÜNDEM

Tesla’da Dogecoin ile ödeme dönemi

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Tesla ürünlerinin artık Dogecoin kullanılarak alınabileceğini duyurdu.

Şirketin CEO’su Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, artık müşterilerin Dogecoin kullanarak belirli ürünleri satın alabileceklerini belirtti. Dogecoin’le satın alınabilen ürünler arasında çocuklar için Cyberquad, Giga Texas Belt Tokası ve Cyberwhistle bulunuyor. Bu haberle birlikte güne 0.1716 dolar seviyesinden başlayan Dogecoin, %25’ten fazla yükselerek 0.2148 dolara ulaştı.

Dogecoin, kısmen bitcoin ile karşılaştırıldığında daha düşük değeri nedeniyle, işlem yapmak için daha tercih edilebilir görünüyor. Bununla birlikte Musk, kripto para birimini daha verimli hale getirmek için geliştiricilerle birlikte çalıştığını söyledi. Öyle ki çok sayıda farklı kripto para birimiyle alay etmek için bir şaka olarak başlayan ve daha sonra piyasanın en popüler kripto paralarından biri haline gelen Dogecoin’in belki de en ünlü destekçisi Elon Musk’tır.

Ancak henüz otomobillerin Dogecoin ile satın alınmasına veya bitcoin ile ödeme seçeneğinin geri getirilmesine ilişkin bir açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz ay araba satışlarında Dogecoin seçeneğinin yakın zamanda geleceğini belirten Musk, tarih için net bir bilgi vermedi.

Elon Musk’ın bir diğer girişimi olan SpaceX, Mayıs ayında Dogecoin ile ödeme kabul etmeye başladı ve önümüzdeki yıl Ay’a DOGE-1 adlı bir uydu göndermeyi de planlıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu