GÜNDEM

Napoli’de dünyanın ilk sanal gerçeklik okulu açılıyor

Napoli’deki Optima Classical Academy, öğrencilerin tüm sınıflarını sanal gerçeklikte görmelerine olanak tanıyacak.

Dünyanın ilk sanal gerçeklik okulu gelecek yıl sanal kapılarını Güneybatı Florida’da açacak. Optima Classical Academy’de öğrenciler, basit bir kulaklık kullanarak 3D sanal gerçeklikte öğrenme deneyimi yaşayacaklar. Aynı zamanda okul ücretsiz olup, içerisinde bir sürü etkileşimli öğrenme ve kulüp barındıracak.

Okulun kurucusu ve CEO’su Erika Donalds amacının, daha iyi bir öğretmen-öğrenci ilişkileri kurarak çocukların öğrenme boşluğunu kapatmalarına yardımcı olmak istediğini söyledi.

Florida’daki öğrenciler Optima Classical Academy’nin bir parçası olmak için çekilişe katılacak. Donalds, okulun sanal bir okul olduğu için öğrencilerin kendi okullarındaki aktivitelerden geri kalmayacağını, bu nedenle aileleri bundan yararlanmaya teşvik edeceklerini dile getirdi.

Okul, 2022-’23 öğretim yılı için Optima Classical Academy’yi başlatmayı ve Ağustos ayındaki açılış dersleri için 3. ve 8. Sınıflarda 1.300 öğrenciyi kaydetmeyi planlıyor. Akademi, 2023-’24 öğretim yılı için sınıfları 10 e’ye kadar genişletmeyi de düşünüyor.

Akademide, öğrencilerin haftada dört gün, günde üç saat canlı sanal gerçeklik oturumlarına katılmaları ve ardından müfredatın geri kalanını projeler veya ders kitapları gibi diğer geleneksel eğitim araçları aracılığıyla çevrimiçi olarak deneyimlemeleri hedefleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu