GÜNDEM

Ferrari’den 1,9 milyon dolarlık dünyanın en ince saati

Gösterişli spor arabalarıyla tanınan Ferrari, lüks saat markası Richard Mille ile yeni bir rekor kıran saat üzerinde iş birliği yaptı.

İsviçreli lüks saat markası Richard Mille, Ferrari ile iş birliği yaparak dünyanın en ince mekanik saatini üretti. RM UP-01 olarak adlandırılan saat, kadranından kasasına kadar sadece 1,75 mm kalınlığında olup, dünyanın en ince saati Bulgari Octo Finissimo Ultra’yı 0,05 mm geride bıraktı.

Ferrari’nin pek çok ürününde olduğu gibi, bu yeni saat de sınırlı sayıda üretildi ve bugün satışta olan herhangi bir Ferrari otomobilinden daha yüksek fiyata satışa çıkarıldı. RM UP-01’in geliştirme süreci toplamda 6000 saat sürdü. Taban plakası ve köprüleri, aynı zamanda %6 alüminyum ve %4 vanadyum içeren 5. sınıf titanyumdan yapıldı. Aynı zamanda mekanizması sadece 1,18 mm kalınlığında olduğu için yeni bir rekora da imza atıldı. Saat ayrıca 45 saatlik güç rezervine, 10 metreye kadar su geçirmezliğe ve takan kişi istemese bile 5000Gs’ye kadar dayanabilen kapasiteye sahip.

Richard Mille RM UP-01’in bu iki ikonik markanın fikirleri, anlayışları, ilgili gelişmeleri ve ortak değerlerinin birleşiminde sunulması gereken en iyi bilgi birikiminin ortaklığına tanıklık ettiğini belirtti. RM UP-01, sadece 150 adet üretilecek ve 1,9 milyon dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa çıkacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu