GÜNDEM

Sony yeniden tasarım ile PS5’i piyasaya sürdü

Sony, PS5’in ana soğutma fanı olan SSD’de değişiklikler yaptı ve anakartını da güncelledi.

Sony, en yeni PS5 modelinin iç tasarımını tamamen yenileyerek yeniden piyaasaya sürdü. Şu an için yalnızca Avustralya’da satışta olan PS5 1200 modeli, PS5’in ikinci modeli olan önceki 1100 serisinin yerini aldı.

Yeni konsolda birincil soğutma fanı olan SSD muhafazasında değişiklikler yapıldı ve anakart değiştirildi. Öyle ki artık PS5’te daha küçük bir soğutucu ve yepyeni bir ısı borusu bulunuyor. Ayrıca eski sürümünden 450 gram daha hafif ağırlıkta bulunuyor. Bununla birlikte çok daha az enerji kullanan konsol, 1100 serisinin 229 watt’ına kıyasla sadece 201 watt enerji sarfediyor.

Konsol, Sony’nin PlayStation VR2 olarak bilinen güncel dijital gerçeklik kulaklığının da önüne geçecek. Orijinal sürüme kıyasla güncellenen özellikleriyle VR2, dokunsal geri bildirim içeriyor, oyuncunun gözlerini takip edebiliyor, yüksek kare hızı desteği ile 4K ve HDR uyumlu ve konsola bağlanmak için yalnızca tek bir USB-C bağlantısı kullanıyor.

Sony konsol için değerli bir iyileştirme sunduktan sonra, PS5 disk versiyonu konsolun fiyatı 30 avro daha artarak 449,99 avrodan 479,99 avroya yükseldi. Disk sürücüsü olmayan PS5 dijital versiyonu ise 389,99 avrodan satışa sunuldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu