GÜNDEM

YouTube Kids servisi Türkiye’de kullanıma sunuldu

YouTube çocuklar için geliştirdiği YouTube Kids uygulamasını Türkiye’de de kullanıma sunuldu.

Google’ın sahibi olduğu YouTube birçok farklı özelliği ile faaliyet gösteriyor. Bu özelliklerden biri de çocuklar için özel olarak geliştirilmiş YouTube Kids. Bugüne kadar Türkiye’de kullanılmayan YouTube Kids resim olarak kullanıma sunuldu.

Konuyla ilgili açıklamasında aşağıdaki ifadelere yer verdi: “YouTube Kids’de sunulan videoların ailelere uygun içerikler olması için çok çalışıyoruz. Topluluğumuzu korumak için mühendislik ekibimizin oluşturduğu otomatik filtrelerden, gerçek kişiler tarafından yapılan incelemelerden ve ebeveynlerden aldığımız geri bildirimlerden yararlanıyoruz. Güvenlik önlemlerimizi geliştirmek ve ebeveynlerin ailelerine uygun bir deneyim sunmalarına yardımcı olacak daha fazla özellik eklemek için sürekli çalışıyoruz. Ancak tüm videolar manuel olarak tek tek incelenmemiştir. Gözümüzden kaçmış olan uygunsuz içerikler bulursanız bunları bildirerek hızla incelenmelerini sağlayabilirsiniz. Böylece, uygulamayı herkes için daha iyi hale getirebilirsiniz.”

YouTube Kids genel olarak çocuklara özel içerilerin yayınlandığı bir özellik. Bu özellik sayesinde çocuklar daha güvenli bir şekilde YouTube kullanabilecekler. YouTube Kids servisinde çocuklara özel içerikler yer alacak. Bu da çocukların daha güvenli bir şekilde YouTube kullanabilmesi anlamına geliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu