GÜNDEM

Twitter da para kazandırmaya başlıyor

Twitter da üyelerine para kazandıracak yeni bir yöntem üzerine çalışmaya başladı.

Twitter da üyelerine para kazandıracak yeni bir yöntem üzerine çalışmaya başladı.

Sosyal ağlardan para kazanma son ayların popüler trendlerinden biri haline geldi. Birçok sosyal medya platformu popülerliği yüksek üyelerinin para kazanmasını sağlayacak özellikleri kullanıma sunuyor. Bu sosyal medya seçeneklerinin arasına Twitter da giriyor. Henüz test aşamasında olan bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar para kazanmaya başlayacak.

Twitter’da yeni özellikleri anlatan ve 100 bin takipçisi bulunan Jane Machun Wong tarafından yapılan paylaşım yeni özelliğin ortaya çıkmasını sağladı. Wong’un paylaşımına göre Twitter kullanıcıların takip ettikleri popüler isimlere Tip (bahşiş) verilebilmesini sağlayacak yeni bir özelliği deniyor. Kullanıcı sayfasında yer alan özellik para şeklinde bir ikon ile işaretlenmiş durumda. Ödeme yöntemlerine baktığımızda ise karşımıza PayPal, Patreon ve Venmo gibi seçenekler çıkıyor.

Kullanıcılar bu yeni özellik sayesinde takip ettikleri isimlere para gönderebilecekler. Bağış sistemi olarak tanımlanan yeni özelliğin şimdilik deneme aşamasında olduğu düşünülüyor. Twitter’ın bu işten ne gibi bir fayda sağlayacağı bilinmiyor. Yani elde edilen gelirden Twitter ne kadar komisyon alacak şimdilik belirsiz.

Yeni özelliğin ne zaman kullanıma sunulup sunulmayacağı şimdilik bilinmiyor. Ayrıca bu özellik kullanıma sunulsa bile Türkiye’de geçerli olup olmayacağı da belirsiz bir konu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu