GÜNDEM

TikTok, ücretli abonelik özelliğini test etmeye başladı

Yenilik, içerik üreticilerinin ödeme yapan aboneler için özel içerik karşılığında kazanç sağlamalarına izin verecek.

Instagram’ın ücretli aboneliklerin test edildiğini duyurmasından sadece bir gün sonra, TikTok da benzer bir özelliği kullanıma sunduğunu açıkladı. Popüler kısa video uygulaması, içerik üreticilerinin abonelere özel hazırlanan içerikler karşılığında ücret almalarını sağlayacak özelliğin sınırlı testine başladı.

TikTok platformundaki aboneliklerin nasıl çalışacağı konusunda şirket tarafında henüz bir açıklama yapılmadı. Bu nedenle, aboneliklerin bir hesabın tüm içeriği için mi yoksa yalnızca belirli videolar ve hikayeler için mi geçerli olacağı belirsizliğini koruyor.

Sistem uygulamaya konulduğu takdirde TikTok’taki abonelikler birkaç ay içinde daha geniş içerikler görmeye başlayacak. Bu da daha fazla içerik üreticisinin platformdaki videolarından ve hikayelerinden para kazanmasını sağlayacak. Hikayelerden bahsetmişken, şirket bu özellik için de büyük değişiklikler hazırlıyor. 24 saat sonra otomatik olarak kaybolan geçici gönderileri ana feed ile yani ‘Sizin İçin’ sayfasında entegre etmeyi planlıyor.

TikTok, kullanıcıların platformda favori içerik üreticilerine gönüllü olarak ödeme yapmalarına olanak tanıyan bir bağış özelliğini halihazırda kullanmaya devam ediyor. Bu aynı zamanda deneysel bir özelliktir ancak aboneliklerden daha yaygın olarak kullanılabilir. Ek olarak içerik üreticileri, aboneliklerin onlar için satın alabileceği sanal hediyelerden de para kazanabiliyor.

Şimdi ise yeni abonelikler özelliğiyle şirket, içerik üreticilerine daha fazla para kazanma seçeneği sunarak rakiplerini hizmet özellikleri bazında yakalamayı ve içerik üreticilerini platformda tutmayı amaçlıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu