Etkinlikler

Geleceği konuşuyoruz

TekhneTalks, geleceğin dünyasında bilim, teknoloji, kültür ve sanatın doğru konumlanması için atmamız gereken adımların tartışıldığı bir ortak akıl platformu. Bu platform çerçevesinde derinlikli konuşmacıları teknoloji ve bilişim topluluğunun üyeleriyle tartıştırmaya paralel olarak,ortaya konan bilgi, inceleme, yorum ve verilerin derlendiği önemli bir içerik sitesini de topluluğun hizmetine sunuyoruz. Yenilikçi, enerjik ve entelektüel yapımızla TekhneTalks’u geleceğe dair heyecan taşıyan herkesin buluştuğu özgür bir platform haline getiriyoruz.Odağımızda bilim varBir teknoloji topluluğunun üyesi olarak teknoloji üretiminin bilimle derinlikli ilişkisini çok önemsiyoruz. Bu yüzden, TekhneTalks platformu teknoloji şirketlerinin Ar-Ge faaliyetlerini bilimsel çalışmalarla paralel yürütmeleri için fırsatlar oluşturmayı hedefliyoruz. Türkiye ve dünya üniversitelerindeki akademisyen ve bilim insanlarının güncel çalışmalarını takip ediyor, bunların teknoloji ekosisteminin gelişimine yapacağı katkıları önemseyerek platformumuzda konuşulmasını sağlıyoruz.

Odağımızda bilim var

Bir teknoloji topluluğunun üyesi olarak teknoloji üretiminin bilimle derinlikli ilişkisini çok önemsiyoruz. Bu yüzden, TekhneTalks platformu teknoloji şirketlerinin Ar-Ge faaliyetlerini bilimsel çalışmalarla paralel yürütmeleri için fırsatlar oluşturmayı hedefliyoruz. Türkiye ve dünya üniversitelerindeki akademisyen ve bilim insanlarının güncel çalışmalarını takip ediyor, bunların teknoloji ekosisteminin gelişimine yapacağı katkıları önemseyerek platformumuzda konuşulmasını sağlıyoruz.

Kültür ve sanatın yaratıcı ufku

Teknoloji, bir ürün geliştirme faaliyeti olmaktan çok, insan odaklı bir gelecek inşasıdır.Kültür ve sanatın yaratıcı ufku, teknoloji üreten mühendisin geliştirdiği ürünün insan deneyimlerinin doğal bir parçası olarak tasarlamasına katkı sağlar. Kültür ve sanat, ürünü bir makine olarak görmeden önce kavramların ilişkisel ağı olarak algılamamızı sağlar. İşte bu yüzden, bilim ve teknoloji kadar kültür ve sanatın da interdisipliner bir çerçevede konuşulmasını önemsiyor, kültür sanat dünyamıza katkı sağlayan birçok önemli ismi platformumuzda ağırlamayı hedefliyoruz.

Farkındalık ve işbirliği alanı

TekhneTalks konuşmalarını her ay Tekhnelogos Altunizade kampüsünde gerçekleştiriyoruz. Alanında uzman ve tecrübeli konuşmacıları ağırlıyor, yaklaşık bir saat süren konuşma boyunca katılımcıların da konu hakkında fikirlerini aktarabileceği bir ortam yaratıyoruz. Bu sayede farklı konuların farklı bağlamlarını gündeme getirerek tartışma ortamında farkındalık yaratılmasını sağlıyoruz. Bununla birlikte, katılımcılar arasında gelişen sosyal paylaşım aracılığıyla işbirliği imkanlarının doğmasına aracılık ediyoruz.

Zengin entelektüel içerik

TekhneTalks.comTekhneTalks, sadece bir konuşma etkinliği değil, aynı zamanda bir içerik platformu olmak üzere tasarlandı. Tekhnetalks.com üzerinde hem etkinlikleri takip ederek konuşma ve tartışmalar aracılığıyla ortaya çıkan birikime ulaşılabiliyor hem de topluluğumuzun gündeminde olan konularla birlikte geleceğin inşasına yarayan her türlü inceleme, makale, röportaj, dosya, veri haber ve başarı hikayelerinin yer aldığı zengin bir içerikten istifade edilebiliyor. Topluluğumuzun tüm üyelerine açık olan platform, bu ortak akla katılmak isteyen herkesin yazı, görüş ve katkılarını bekliyor.

Başa dön tuşu