GÜNDEM

Mercedes, dünyadaki ilk EV bayiliğini Japonya’da açtı

Japonya’nın Yokohama kentinde tamamen elektrikli Mercedes-EQ markasına adanmış ilk yalnızca EV bayisi açıldı.

Lüks otomobil üreticisi Mercedes-Benz, ilk elektrikli araç bayiliğini Japonya’da kurdu. Otomobil dünyası, içten yanmalı motorlu araçlardan elektrikli araçlara geçiş yolunda önemli bir adım atıyor ve dünyanın dev otomotiv üreticisi bu geçişte çok önemli bir rol oynuyor.

Mercedes-Benz, dünyanın ilk ve en uzun otomobil üreticisi olarak otomobil dünyasının merkezinde yer alıyor.  Aynı zamanda otomobil devi, ana akım haline gelmeden çok önce uzun bir süredir elektrikli araç teknolojisi ile çalışıyor.

Mercedes-Benz, Tokyo merkezli bayii Stern Setagaya’nın ortaklaşa açtığı satış noktası sadece otomobil satmakla kalmıyor, aynı zamanda önceden tavsiye, test sürüşü için fırsatlar ve bakım gibi satış sonrası destek de sağlıyor. Ayrıca kullanıcıların Alman lüks otomobil üreticisinin elektrikli modellerini kolayca deneyimlemelerini sağlamak için bir araç kiralama hizmeti de sunuyor.

Mercedes-Benz Japonya Başkanı Kintaro Ueno, elektrikli araçları Japon tüketicilere tanıtmak için Japonya’da elektrikli araçlara adanmış bir satış üssü kuran ilk büyük Japon ve yabancı otomobil üreticileri arasında olmak istediklerini açıkladı. Mercedes-Benz AG’nin birimi ülkede halihazırda beş elektrikli model piyasaya sürdü ve önümüzdeki yıl ürün gamına iki model daha eklemeyi planlıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu