GÜNDEM

McDonald’s Metaverse dünyasına adım atıyor

Fast food devi, etkileşimli bir “Zodyak Salonu” oluşturmak için Humberto Leon ile birlikte çalışıyor.

Fast food zinciri McDonald’s, moda markası Opening Ceremony’nin kurucu ortağı Humberto Leon ile Çin Yeni Yılı için metaverse’de etkileşimli bir sergi düzenleyeceklerini açıkladı. “McDonald’s Hall of Zodiacs: 2022 Lunar New Year with Humberto Leon” adlı serginin, şirketin bir tür zodyak hayvan tasarımları koleksiyonu olduğu belirtildi.

McDonald’s Kültürel Katılım Direktörü Elizabeth Campbell, hayranların sanat yoluyla cesaret, güç ve güven sergileyen Kaplan Yılı’nın özünü yakalayan, keyif alacakları dijital bir deneyim sundukları için heyecanlı olduklarını söyledi. Hayranlar, sanal gerçeklik sosyal platformları AltspaceVR ve Spatial’da, zodyak hayvan tasarımlarını deneyimleyebilecekleri ve hatta kişinin doğum yılı ve zodyak hayvanına dayalı olarak gelecek hakkında tahminler sunan burç okumalarını görebilecekleri gerçeğe benzer sergiyi gezebilecekler.

McDonald’s ayrıca Çin Yeni Yılı kutlamasını fiziksel dünyaya da getiriyor. Şirket Kaplan Yılı kutlamalarının bir parçası olarak, belirli McDonald’s lokasyonlarında Leon’un Kaplan Yılı tasarımını içeren geleneksel olarak parayla dolu ve refahın bir sembolü olarak kullanılan kırmızı zarflar dağıtacak. McDonald’s, katılımcı restoranları ziyaret eden müşterilere, iyi talihi paylaşma geleneğini onurlandırmak için arkadaşlarına ve ailelerine verilebilecek iki kırmızı zarftan oluşan bir paket verileceğini söyledi.

Aynı zamanda McDonald’s kampanyada çok kültürlü reklam ajansı IW Group ile çalıştı. Humberto Leon yaptığı açıklamada, Çin Yeni Yılı’nın sadece aile ve arkadaşlarla kutlama zamanı değil, ayrıca Asyalı Amerikalıların kültürel miraslarını evleri olarak adlandırdığı çeşitli topluluklardaki insanlarla paylaşmak için mükemmel bir fırsat sunacağını dile getirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu