GÜNDEM

Drone’lar artık yemek teslimatı yapacak

Domino’s Pizza ve Flirtey ortaklığı, yiyecek dağıtım sektöründe yeni fırsatlar yaratıyor.

Domino’s Pizza, Yeni Zelanda’da havadan pizza teslimatı denemesinin ikinci aşamasını başlatmak için ABD’li drone üreticisi Flirtey (SkyDrop) ile anlaşma sağladı. Denemenin birinci aşaması 2016’da başlamıştı ve iki şirket ilk kez Domino’s Pizza’nın Whangaparaoa’daki mağazasından drone ile pizza teslim etmek için ortaklık kurdu. Deneme, SkyDrop veya atadığı kişi tarafından, pizzaların müşterilere teslim etmek için şirketin drone ve güvenlik teknolojisi kullanılarak yürütülecek.

SkyDrop, kendi işletim sistemi ile dünya çapındaki ticari müşterilerinin mağazadan kapıya paket teslimatı için drone uçakları tasarlıyor ve üretiyor. Şirket ayrıca, güvenlik için bir paraşüt sistemi de kurdu ve Federal Havacılık İdaresi (FAA) sertifikasyon süreciyle birlikte ABD’deki uçak sisteminin üretimini genişletti. SkyDrop’un Kurucusu ve CEO’su Matthew Sweeny, anlaşmanın hizmet sektöründe drone teknolojileri için daha fazla fırsata yol açacağından heyecan duyduğunu söyledi.

Domino’s Grup CEO’su ve Genel Müdürü Don Meij ise şirketin müşterilerine yiyeceklerini yenilikçi teknoloji aracılığıyla almaları için yeni fırsatlar tanıdığı için gururlu olduklarını belirtti. Şirket, Yeni Zelanda’daki ticari drone teslimat denemelerinin ikinci aşaması için SkyDrop ile ortak olmaktan heyecan duyduklarını ve bu teknolojinin gelecekteki pizza teslimatlarının önemli bir bileşeni olacağını düşündüklerini söyledi.

Bu yenilik, müşterilerin en son teknolojiyi ve en taze, en sıcak pizzayı yerel Domino’s mağazasından kapılarına kadar drone ile teslim almanın rahatlığını yaşayabilmeleri anlamına geliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu