GÜNDEM

DeLorean DMC-12 elektrikli otomobil olarak geri dönüyor

DeLorean, ikonik modelinden ilham alarak elektrikli araç pazarına girmeye hazırlanıyor.

Teksas merkezli araba üreticisi DeLorean, ikonik modeli DMC-12 spor arabasını elektrikli versiyonuyla yeniden sunmaya hazırlanıyor. 1980’lerin klasik “Geleceğe Dönüş” film serisinin kahramanı martı kanatlı kapılara sahip ikonik spor otomobil, varlığını şimdiki zamanda da hissettirmek istiyor.

Şirket, Superbowl ön maçı sırasında gösterilen 15 saniyelik bir tanıtım videosu yayınladı. Kısa klip, DeLorean’ın kendine özgü martı kanadı kapıları olan bir arabanın siluetini gösteriyor. Ayrıca şirketin Twitter hesabından da duyuru yapılarak, DeLorean’ın 2022’deki galasından söz edildi. DeLorean Motor Company’nin web sitesinde, lansmandan neler beklenebileceği hakkında birkaç ayrıntı daha var ancak yetkililer, şirketin küresel merkezini Teksas’taki Port San Antonio’da kurmayı planladığını söyledi.

Aynı zamanda San Antonio Belediye Başkanı Ron Nirenberg yaptığı açıklamada, rekabetçi bir elektrikli araç pazarında DeLorean’ın küresel merkezini San Antonio’da geliştirerek bölgeye yetenek, stratejik hazırlık ve uyarlanabilirlik sağlayıp EV’ye hazır bir üretici olacaklarını belirtti.

Bununla birlikte otomobil üreticisi, Haziran ayında şirketin 40. yıldönümünü kutlamak için 1981 DeLorean ve bir dizi 40 DeLorean 1’de 1 değiştirilemez token veya NFT’nin açık artırmasını duyurdu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu