GÜNDEM

Amazon, depo robotik şirketi Cloostermans’ı satın aldı

Cloostermans, Amazon’un depo operasyonlarını otomatikleştirmeye odaklanan bölümü olan Amazon Robotics’in bir parçası olacak.

Amazon, Belçika merkezli depo robotik şirketi Cloosterman’ı bünyesine dahil ederek depolarında robotik entegrasyonunu genişletiyor. Şirket, Cloostermans mekatronik robotik çözümleriyle robotik yeteneklerini artırmayı hedefliyor.

Bu robotik asistanlar, Amazon tarafından ağır nesnelerin istiflenmesi ve taşınması gibi ağır hizmet işlerinin yanı sıra müşteriler için ürün paketlemede de kullanılacak. Yeni anlaşmaya göre, Cloostermans’ın yaklaşık 200 çalışanı Amazon’un kadrosuna katılacak.

Amazon’da Global Robotics başkan yardımcısı Ian Simpson, Amazon’un robotik ve teknoloji alanlarında yaptığı yatırımlarla daha iyi ve daha güvenli bir iş yeri inşa etmeyi hedeflediklerini söyledi. Aynı zamanda operasyonlarındaki tasarım, üretim ve dağıtım kollarında robotik ve teknolojiyi hızlandırmaya devam edeceklerini de belirtti.

Amazon, 2012’den beri depo operasyonlarına robot teknolojisini entegre etmek için son yıllarda depo güvenliği alanında robotik yatırımlarını artırdı. Öyle ki bu duyuru, Amazon’un geliştirilmiş navigasyon teknolojisi ile depo alanlarında özel kullanım için tasarlanan ilk otonom depo robotu Proteus’u tanıtmasının hemen ardından geldi. Geçtiğimiz yıl Amazon, depo robotik yeteneklerini daha da geliştirmek için İtalya’da bir robotik inovasyon laboratuvarının yanı sıra Almanya’da da araştırma ve geliştirme tesisleri açtı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu