GÜNDEM

TikTok, politikacılar ve siyasi partiler için yeni doğrulama kuralları belirliyor

Sosyal medya şirketi, eylemlerin zararlı yanlış bilgileri platformdan uzak tutmayı amaçladığını söyledi.

TikTok geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, politikacıların ve siyasi partilerin hesaplarının doğrulanmasını gerektireceğini ve platformun reklam ve bağış toplama sistemlerini kullanmalarını zorlaştıracağını açıkladı.

Şirket açıklamasında, politikacıların veya devlet kurumlarının doğrulanmasının platform takipçileriyle güven oluşturmak için çok önemli olacağını söyledi. Aynı zamanda politikacıları veya siyasi partileri TikTok’a katılmaya proaktif olarak teşvik etmediklerini, ancak topluluğun bu içeriği izlerken kaynağın gerçek olduğunu bilmesini sağlamak istediklerini belirtti. Doğrulamanın, bir hesabın gerçek olduğunu bilmesini sağlayacağı için yüksek profilli içerik oluşturucular ve topluluklar arasında güven yaratmanın bir yolu olacağını dile getirdi.

Kısa biçimli video platformu için Küresel İş Çözümleri Başkanı Blake Chandlee, bu eylemlerin Amerikan demokrasisini rahatsız eden yanlış bilgileri engellemeye yardımcı olacağını umduğunu belirtti. Chandlee ayrıca bu kararın, zararlı yanlış bilgileri platformdan uzak tutmak, siyasi reklamları yasaklamak ve topluluklarını seçimlerle ilgili güvenilir bilgilerle buluşturmak için çalıştıklarını belirtti. İnsanları bölmek yerine, bir araya getiren olumlu bir ortamı teşvik eden politikalar geliştirmeye devam etmek istediklerini de ekledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu