GÜNDEM

iPhone 14 belirlenen tarihte piyasaya sürülecek

Apple analistlerine göre, aksi yöndeki söylentilere rağmen iPhone 14’ün çıkış tarihi değişmeyecek.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan haberlere göre, Apple’ın Çin’deki tedarik zinciri sorunları nedeniyle iPhone 14’ün çıkış tarihini erteleyeceği öne sürüldü. Ancak Apple analistleri süreçte sorunlar yaşansa da bu tarihin henüz ertelenmediğini söyledi.

Aynı zamanda analistler, Apple’ın Çin’deki COVID-19 pandemisi nedeniyle yaşanacak aksamalar göz önüne alındığında tedarikçilerin programa yetişmek için daha fazla çalışabileceğini söyledi. Bununla birlikte, bu yıl yaşanacak problemlerin iPhone 14’ün yeterli üretimiyle ilgili değil, Apple’ın talep yaratmakta zorlanacağı konusunda olacağını da söyledi. Öyle ki, iPhone 14’ün bazı önemli yükseltmelere sahip olduğu düşünüldüğünden, normal üretimin üzerinde bir talep olacağı varsayılıyordu ancak COVID-19 pandemisi, yüksek enflasyon ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle ortaya çıkan zorlu koşullar, akıllı telefon satışlarının zayıfladığını gösteriyor.

Bununla birlikte Apple, iPhone 14 için kötü şöhretli çentiğin kaldırılması ve hap şeklindeki küçük bir kesik, geliştirilmiş kameralar ve daha iyi performans için değiştirilmesi de dahil olmak üzere bir dizi güncelleme planlıyor. Şirketin mini boyuttan vazgeçtiği ve hem Pro hem de Pro olmayan modellerin normal ve Max versiyonunu getirdiği de söyleniyor. Ayrıca standart iPhone 14’ün 799 dolar, yeni iPhone 14 Max’in de 899 dolar fiyatla piyasaya çıkması bekleniyor. Ancak iPhone 14 Pro, 999 dolarlık iPhone 13 Pro’ya göre 100 dolarlık bir artışla 1.099 doları bulabilir. iPhone 14 Pro Max de 1,199 dolara ulaşarak benzer bir artış görebilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu