GÜNDEM

iOS 10 ve iOS 11’lere WhatsApp desteği kalkıyor

WhatsApp, 24 Ekim 2022’den itibaren iOS 10 ve iOS 11’le çalışan iPhone’lar için desteğini bırakacak.

WhatsApp yakında iOS işletim sisteminin eski sürümlerini çalıştıran milyonlarca eski iPhone için desteğini sonlandıracak. Dünya çapında yaklaşık 2 milyar kullanıcısı olan son derece popüler mesajlaşma uygulaması artık iOS 10 veya iOS 11 kullanan hiçbir cihazla uyumlu olmayacak. Buna 2014’ten önce çıkan tüm iPhone’lar ve henüz en son yazılıma yükseltme yapmamış tüm yeni telefonlar dahil olacak. Desteği sonlandırılan cihazlar arasında iOS 12 güncellemesi yapılamayan iPhone 5 ve iPhone 5C de bulunuyor.

iPhone için WhatsApp kullanıcılarının Ayarlar>Genel’e gitmeleri ve ardından en son iOS sürümüne sahip olup olmadıklarını öğrenmek için Yazılım Güncelleme’ye dokunmaları gerekiyor. Yalnızca iPhone 5s veya daha yeni modele sahip kişiler, WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek için gerekli işletim sistemine yükseltebilir. Meta’ya ait uygulama, hangi mobil işletim sistemlerinin desteklendiğini belirtmek için çevrimiçi Yardım Merkezi’ndeki ayrıntıları güncelledi ve “iOS 12 ve daha yenisini çalıştıran” iPhone’ların WhatsApp’ı kullanabileceğini belirtti. Desteklenmeyen iOS sürümlerini çalıştıran tüm WhatsApp kullanıcıları, mesajlarına ve kişilerine erişimi korumak için yazılımlarını veya cihazlarını yükseltmeleri için doğrudan uygulama içinde bilgilendirilecek.

Bununla birlikte, Android kullanıcılarının Google’ın sahip olduğu yazılımın nispeten güncel bir sürümüne sahip olmaları gerekecek ve WhatsApp, 2012’de çıkan OS 4.1’den daha eski olan herhangi bir model için desteği sonlandıracak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu