GÜNDEM

ImagenAI, yapay zekayı profesyonel fotoğrafçılık alanında kullanacak

Profesyonel fotoğrafçıların fotoğraflarını kendi kişisel tarzlarında düzenlemelerine yardımcı olman ImagenAI, 30 milyon dolarlık yatırım aldı.

Profesyonel fotoğrafçılar için yapay zeka destekli düzenleme çözümlerinin lider sağlayıcısı ImagenAI, 30 milyon dolarlık bir yatırımı duyurdu. Finansman, stratejik işe alma ve M&A’ya sürekli yatırımı, şirketin SaaS ürününün genişletilmesini ve Imagen’in büyümesinin daha da hızlanmasını destekleyecek.

Imagen, görüntü düzenlemeyi uygun ölçekte akıllı bir şekilde otomatikleştirerek profesyonel fotoğrafçıların post prodüksiyon iş akışını modernize etmek ve iyileştirmek için kuruldu. Ancak, daha geniş endüstride hissedilen net bir sıkıntıları vardı. Dijital fotoğrafçılıktaki gelişmeler yakalanan ve depolanan görüntülerin hacmini artırırken, post prodüksiyon işi hala büyük ölçüde tekrarlı ve zaman alıcıydı. Her fotoğrafçının kendine özgü bir stili olduğundan, süreç mevcut araçlarla genel olarak otomatikleştirilemiyordu.

Şimdi ise Imagen’in uçtan uca AI teknolojisi, bir fotoğrafçının önceki çalışmasına ve benzersiz yaratıcı tarzına dayalı olarak bireysel bir profil oluşturuyor. Daha çeşitli sahneler ve aydınlatma koşullarıyla ne kadar çok fotoğraf yüklenirse, yapay zeka her bir düzenleme stilini o kadar iyi yakalıyor ve düzinelerce düzenleme parametresini doğru bir şekilde tahmin ediyor.

Imagen’in çözümü, post prodüksiyon süresinden %90’a varan oranda tasarruf sağlayarak, saatlerce süren manuel çalışmayı saniyelere indiriyor ve her kullanıcının kişisel stilini de koruyor. Profil, zaman içinde kullanıcıyla birlikte gelişip öğrenerek her fotoğrafçının stilini Imagen’e alınan yeni fotoğraflara uygulamada daha iyi doğruluk ve tutarlılık sağlıyor. Yapay zeka destekli bu düzenleme yeteneklerine dayanan Imagen, post prodüksiyonu kolaylaştırmak için bir fotoğraf çekiminden en iyi fotoğrafları seçmek üzere kullanıcının yapay zeka tarafından oluşturulan profilinden yararlanan bir ayıklama ürününün yakın vadede piyasaya sürülmesi de dahil olmak üzere SaaS teklifini genişletmeye devam etmeyi planlıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu