GÜNDEM

Google, Pixel Watch ile akıllı saat pazarına giriyor

Google, akıllı saat pazarına giriş yapacak olan yeni Google Pixel Watch’ını tanıttı.

Şirketin yeni Pixel portföyünün bir parçası olarak sunulan ürün, Android ve yapay zeka (AI) yetenekleri üzerine inşa edilmiş bir dizi akıllı cihaz olacak. Bununla birlikte tüm Pixel cihazları, güçlü veri güvenliği ve özelleştirme ve eşleştirme seçenekleriyle entegre edilecek.

Klasik bir dairesel saat olarak tasarlanan Pixel Watch dokunmatik ekran, dokunsal kurma kolu, yan düğme ve paslanmaz çelik gövdeyle görünümü tamamlıyor. Saat, klasik dairesel ve kubbeli bir tasarıma sahip olacak ve geri dönüştürülmüş paslanmaz çelikten ve kolayca takılabilen özelleştirilebilir kayışlardan yapılacak.

Bununla birlikte dokunmatik ekranı, tepesi ve düğmesine ek olarak Pixel Watch, Google Asistan ile uyumlu olacak ve saati sesinizle kontrol etmenizi sağlayacak. İsteğe bağlı yerleşik 4G LTE, telefonunuzun yakınında olmanıza gerek kalmadan aramaları yanıtlayabileceğiniz, mesaj gönderebileceğiniz, müzik akışı yapabileceğiniz ve Google Haritalar yol tarifleri alabileceğiniz özellikler de sunacak. Ancak bu özelliklerin ek bir ücretle gelmesi de bekleniyor.

Kullanıcılar ayrıca yazılım paketinin bir parçası olarak yeni Wear OS by Google deneyimine ve Fitbit’in sektör lideri sağlık ve fitness araçlarına sahip olacaklar. Ayrıca diğer akıllı saatler gibi, ödeme yapmak, akıllı ev aksesuarlarını kontrol etmek ve hesaplama ipuçlarını kullanmak gibi temel görevleri gerçekleştirmek için de kullanılabilecek.

Yeni cihazlar, bu yaz Brooklyn’de açılan ikinci bir Google Store’da sergilenecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu