GÜNDEM

Google Haritalar, çöp kutusuna sıkışmış bir çocuğu buldu

Bir Google Haritalar kullanıcısı, çöp kutusuna sıkışmış bir çocuk görüntüsü yakaladı.

Geçtiğimiz günlerde TikTok’ta paylaşılan bir video sosyal medyanın gündemine oturdu. Profilinde aktif yanardağlardan denizde yüzen dev bir lastik ördeğe kadar Google Haritalar’daki en tuhaf bulguları paylaşarak 1,1 milyon TikTok takipçiye ulaşan bir sosyal medya kullanıcısı, son paylaşımıyla takipçilerini oldukça ilgisini çekti. “Google Earth Guy” isimli kullanıcının takipçilerinin yoğun ilgisiyle karşılanan son paylaşımı, Google Haritalar’daki son keşfi çöp kutusunun içinden çıkan bir çocuğun görüntüsüydü.

Sosyal medya kullanıcısı “Oraya nasıl geldiğine dair çok fazla sorum var” başlıklı videoya altyazı ekledi ve klip o zamandan beri 624.000’den fazla görüntüleme ve yaklaşık 2.000 yorum topladı. Takipçilerden bazıları çocuğun çöp kutusuna sıkışmasına komik tepkiler verirken, bazıları da görüntülerin montaj olabileceğini söyledi. Daha sonra sayfada birden çok kez yayınlanan videoda uydu görüntüsü sokak görünümüne geçerek coğrafi konum olarak İsviçre’ye yakınlaştı. Daha sonra TikToker  Google Earth Guy’ın takipçileri çocuğu bulması için meydan okudu. Bulduğu çocuk, İsviçre’nin Lozan kentindeki Parc de Valency’de görüldü.

Google Earth Guy isimli kullanıcı daha öncesinde Windows XP duvar kağıdı arka planında kanıtlanmış gerçek tepeler, bir Örümcek Adam kostümü ve bir patlamayla ilgili görüntüler de paylaşmıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu