GÜNDEM

Elon Musk, Twitter’ı güvenlik ihlali yapmakla suçladı

Elon Musk Twitter’ın, Federal Ticaret Komisyonu ile kullanıcı verileriyle ilgili 2011 tarihli bir anlaşmaya uymadığını ve kendisinden gizlediğini iddia etti.

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’ı şirketin veri güvenliğindeki ciddi kusurları gizlediği gerekçesiyle dolandırıcılıkla suçladı. Mahkeme dosyasına göre, girişimcinin şirket için 44 milyar dolarlık anlaşmasını sonlandırmasına izin vermesi gerektiğini söyledi.

Musk, geçtiğimiz günlerde ABD Kongresi’ne yabancı ajanların etkili sosyal medya platformuna müdahale ettiğine dair bir ihbarcının iddialarını kabul ederek daha önce açtığı davayı değiştirdi. Bununla birlikte Twitter’ın, kullanıcı verileriyle ilgili olarak Federal Ticaret Komisyonu ile 2011 yılında imzalanan bir anlaşmaya uymadığını kendisinden gizlediğini de iddia etti.

Konuyla ilgili Twitter Güvenliği Eski Başkanı Peiter Zatko, ihbarcının iddialarının Twitter tarafından dolandırıcılık ve sözleşmenin ihlali anlamına geldiğini söyledi. Ayrıca Twitter, Zatko’nun iddialarıyla ilgili bir iç soruşturma yürüttüğünü ve bunların haktan yoksun olduğunu belirlediğini söyledi. Ayrıca şirket, Zatko’nun düşük performans nedeniyle kovulduğunu belirtti. Twitter’ın avukatları ise mahkemede, Musk’ın davadaki iddialarının anlaşmasını feshetme gerekçesi olmadığını ve dolandırıcılık standardını karşılamadığını dile getirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu