Seyahat

Avrupa’da seyahat etmek için en iyi rotalar

Sürdürülebilir destinasyonlar, kültürel ve gastronomik kaçamaklar için en iyi rotaları kapsayan Avrupa seyahat listemizi keşfedin.

1. Braga, Portekiz

Braga’nın herkese sunacağı birçok güzelliği var. Tarih ve mimariyi sevenlere fazlasıyla hitap edecek olan Braga, gurmeler için olduğu kadar alışveriş tutkunları için de mutlaka görülmesi gereken bir yer. Braga ayrıca görkemli kiliseleri, manastırları ve türbeleri ile görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. İnanılmaz derecede romantik bir şehir olan Braga, Avrupa’nın en mutlu, dünyanın da en iyi yaşam kalitesine sahip şehirlerinden biri.

Gelenek ve modernite şehri Braga dinamik, ışıltılı, kültürel, gastronomik ve tarihi özellikleriyle 2021 için en iyi Avrupa destinasyonunuz olabilir. Birçok kültürel etkinliği ile yılın herhangi bir zamanında keşfedilecek bir şehir olan Braga aileler, aşıklar, kültürel bir şehir molası, alışveriş veya gastronomik bir kaçamak için görülmesi gereken yerler listesinin başını çekiyor.

2. Floransa, İtalya

Floransa, muhtemelen dünyanın en güzel şehirlerinden biridir ve kesinlikle Avrupa’nın en iyi destinasyonları arasında bulunur. Birçok yönüyle tüm dünyayı etkisi altına alan şehir, hala sanatseverleri kendine çekiyor. Hümanizmin köklerinin atıldığı Floransa Dante, Machiavelli, Galileo ve ayrıca Botticelli, Leonardo da Vinci, Michelangelo gibi dünyaca ünlü sanatçılara da ev sahipliği yaptı.

Kaldığınız süre boyunca, Floransa manzarasının ikonik sembollerinden biri olan “Cattedrale di Santa Maria del Fiore”yi ziyaret etmeyi asla ihmal etmeyin. Bu masalsı şehirde Uffizi Galerisi’ni ziyaret edebilir, “Venüs’ün Doğuşu”na, Galleria dell’Accademia ve Michelangelo’nun en ünlü heykeli “David”e hayran kalabilirsiniz.

Floransa aynı zamanda bir foodie cennetidir. Taze makarna veya lezzetli bir pizza tatmak için Mercato Centrale’yi ziyaret edin ve otantik bir İtalyan dondurmasıyla kendinizi şımartmayı unutmayın.

3. Kotor, Karadağ

Kotor hem Avrupa’da mutlaka görülmesi gereken bir destinasyon olmayı hem de cazibesini ve özgünlüğünü korumayı başarıyor. Kotor doğa tutkunlarına, geniş açık alanlara, açık hava sporlarına, tarihe, kültüre ve ayrıca yemek tutkunlarına, ailelere, aşıklara, yürüyüşçülere hitap ediyor.

Ağustos ayının sonunda gelirseniz, Muo’dan Dobrota’ya giden ve körfezi daha da güzelleştiren kostümlü teknelerin geçit törenini kaçırmayın. Doğaya, sanata, tarihe tutkuluysanız ve bu bölgenin zengin kültürel mirası ve gelenekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Kotor kasabasını, barok şehri Perast’ı ve Kayaların Leydisi adasını mutlaka ziyaret edin.

Kültürel, gastronomik, tarihi, sportif deneyimler ve aynı zamanda romantik anlar yaşamak için artık tereddüt etmeden dünyanın en güzel destinasyonlarından biri olan Kotor’u mutlaka keşfedin.

4. Gent, Belçika

Muhtemelen Brugge ve Brüksel’e aşina ve Antwerp’i duymuş olabilirsiniz. Gent ise hepsinden daha iyisini sunuyor! Antwerp kadar kozmopolit ve canlı, Brugge’deki kanallar boyunca yürüyüş yapmak kadar sessiz, Brüksel kadar gastronomik. Gent, Avrupa’nın en güzel ve en romantik yerlerinden biri. Dinamik ve genç olan Gent, yıl boyunca birçok müzesi ve etkinliği ile alışveriş veya kültür şehri molası için de mükemmel bir destinasyon.

Burjuva ve dinamik bir şehir olan Gent, bu yönüyle biraz Bordeaux’a benziyor. Bu genç şehir, gelenekleri ve geçmişiyle gurur duyuyor; geleceğe bakıyor ancak kökleri ve tarihine de sıkı sıkıya bağlı. Bu şehir adeta modaya uygun şehir hayatını ve zengin tarihi harmanlayan lezzetli bir kokteyl gibi.

5. Tübingen, Almanya

Tübingen, kesinlikle Almanya’nın en iyi gizli mücevherlerinden ve Avrupa’nın en iyi destinasyonlarından biridir. Stuttgart’tan sadece 40 dakika uzaklıkta bulunan bu şehir, Land of Baden-Württemberg’in bir parçasıdır.

Romantik bir şehir molası, arkadaşlarla alışveriş çılgınlığı veya Almanya’nın en iyi gizli mücevherlerini keşfetmek adına bir yolculuğa çıkmak için mükemmel bir seçim. Tarihi sokaklarında dolaşın ve görkemli “Marktplatz”ında mola verin. Üstelik buradaki yarı ahşap evlere hayran kalacaksınız.

Unutulmaz bir konaklama için kendinizi Tübingen kanallarındaki bir yürüyüşle ödüllendirebilirsiniz. Doğa tutkunları Tübingen Üniversitesi’nin botanik bahçesini, kültür meraklıları ise “Eski Kültürler Müzesi”ni ziyaret edebilirler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu